Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci z Łap i białostockiej drogówki zatrzymali ostatniej doby dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 3,5 promila, drugi ponad promil alkoholu w organizmie i w takim stanie uderzył w inny pojazd. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowania obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj policjanci z Komisariatu w Łapach o godzinie 21.30 podczas weryfikacji zgłoszeń umieszczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Od 32-letniego mieszkańca gminy Poświętne czuć było alkohol. Po przebadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. O kolejnym nietrzeźwym kierowcy (tym razem na osiedlu Młodych) dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację około godziny 01.30. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, u którego badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili mundurowi mężczyzna przebywał przez kilka godzin w jednym z lokali, po czym po kłótni z innym klientem wyszedł i wsiadł do peugeot. Kierujący próbując wyjechać z posesji uderzył jeszcze w zaparkowany w pobliżu samochód. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Dzięki postawie mieszkańców Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

family:Verdana;color:red'>

 

 

Praca w Policji