Złodziej zatrzymany – rower odzyskany - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej zatrzymany – rower odzyskany

Data publikacji 19.06.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł pozostawiony bez nadzoru rower. 48-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Policjanci ponownie apelują do użytkowników jednośladów! Nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów, gdyż są łatwym łupem dla złodziei!

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w minioną środę, zostali zaalarmowani przez kobietę o kradzieży jej roweru. Mundurowi szybko ustalili, że sprawca wykorzystując chwilę nieuwagi zgłaszającej, odjechał pozostawionym bez zabezpieczenia jednośladem. Funkcjonariusze, natychmiast rozpoczęli poszukiwania roweru i jego „nowego użytkownika”. Już chwilę później, mundurowi zauważyli mężczyznę, który poruszał się rowerem odpowiadającym opisowi podanemu przez zgłaszającą. Policjanci szybko zatrzymali rowerzystę i odzyskali utracony rower o wartości około 1500 złotych. Ponadto, od 48- latka funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Rower wrócił już do właścicielki, a losem mężczyzny zajmie się teraz sąd.

Pamiętajmy- nigdy nie zostawiajmy swojego niezabezpieczonego jednośladu nawet na przysłowiową chwilę, gdyż staje się on wtedy bardzo łatwym łupem!

Praca w Policji