Akcja „PRĘDKOŚĆ” w województwie podlaskim - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „PRĘDKOŚĆ” w województwie podlaskim

Data publikacji 17.07.2017

1099 – to liczba ujawnionych przekroczeń prędkości na drogach województwa podlaskiego w ramach akcji „Prędkość” przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego.

Podlascy policjanci ruchu drogowego w dniach 14–16 lipca w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzili kolejne działania „Prędkość”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

W działaniach wzięło udział 449 funkcjonariuszy. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali niemal 2000 pojazdów i ujawnili aż 1099 przekroczeń dopuszczalnej prędkości przez kierujących. W 17 przypadkach kierowcy utracili uprawnienia do kierowania w związku z tym, że poruszali się swoimi pojazdami z prędkością powyżej 50 km/h powyżej dopuszczalnej na tym odcinku drogi.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęstsza przyczyna wypadków. Apelujemy więc do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na drodze. Podlascy policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

KPP w Mońkach

KMP w Łomży

KMP w Suwałkach

KMP w Białymstoku

KPP w Siemiatyczach

Praca w Policji