Dzięki sąsiedzkiej czujności policjanci uratowli 61-latkę - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sąsiedzkiej czujności policjanci uratowli 61-latkę

Data publikacji 27.11.2017

Zaniepokojony mężczyzna, w miniony piątek, poinformował dyżurnego wysokomazowieckiej komendy Policji, że od czwartku nie widział swojej samotnie mieszkającej sąsiadki i że, ze względu na jej stan zdrowia, może ona potrzebować pomocy. Nieprzytomną i wyziębioną kobietę policjanci znaleźli w jej domu, udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia.

Niepokojące zgłoszenie, dotyczące samotnie mieszkającej kobiety, dotarło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem w miniony piątek, przed godziną 15.00. Sąsiad, który zaalarmował Policję, był pełen obaw o zdrowie i życie 61-latki. Mężczyzna twierdził, że widział kobietę dzień wcześniej w pobliżu jej miejsca zamieszkania i wyglądała ona na bardzo osłabioną. Przed powiadomieniem Policji, kilkakrotnie dzwonił do drzwi sąsiadki, ale nikt mu nie odpowiadał. Po otrzymanym zgłoszeniu, dyżurny wysokomazowieckiej komendy, pod wskazany adres natychmiast wysłał patrol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kobieta najprawdopodobniej znajduje się w swoim domu. Jeden z policjantów przez okno wszedł do środka budynku, gdzie na podłodze, w jednym z pokoi na piętrze, znalazł leżącą kobietę. 61-latka była nieprzytomna. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia wyziębionej kobiecie pierwszej pomocy, a następnie przybyła na miejsce karetka pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowaną do szpitala.

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych, starszych czy samotnych. Pamiętajmy, że nasza szybka i właściwa reakcja może ocalić ludzkie życie.