Nowy Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach

Data publikacji 27.11.2017

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, wręczyli podinspektorowi Tomaszowi Wyszkowskiemu rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach.

W Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach odbyła się dziś uroczystość objęcia stanowiska przez nowego komendanta. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński wspólnie z podinspektorem Jackiem Tarnowskim wręczyli podinspektorowi Tomaszowi Wyszkowskiemu rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach podkreślając, że jest on człowiekiem kompetentnym i zaangażowanym w służbę na rzecz bezpieczeństwa. Dzisiejsza uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości, a także siemiatyckich funkcjonariuszy oraz pracowników komendy.

Nowy komendant służbę rozpoczął w 1997 roku. Na początku pracował w  Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Po 5 latach trafił do Bielska Podlaskiego, gdzie przez 14 lat związany był z wydziałem kryminalnym. Tam awansował na kolejne szczeble swojej kariery zawodowej. Od 2011 roku zajmował stanowisko naczelnika wydziału kryminalnego, po czym w kwietniu 2016 roku powołany został na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach.

Podinspektor Tomasz Wyszkowski ma 39 lat, jest żonaty i ma troje dzieci. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Na co dzień interesuje się turystyką i sportem, w szczególności piłką nożną i lekkoatletyką.