Podejrzani o zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała - zatrzymani - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zniszczenie mienia i uszkodzenie ciała - zatrzymani

Data publikacji 29.11.2017

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstw. 23–latek odpowie za zniszczenie drzwi, a 25–latek za uszkodzenie ciała mieszkanki Augustowa. Obaj usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Augustowscy policjanci, w minioną niedzielę około godziny 3.00, otrzymali informację o wybiciu szyby w drzwiach wejściowych do jednego z lokali w centrum miasta. Skierowani na miejsce mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego ustalili, że jeden z mężczyzn przebywający w pięcioosobowej grupie wybił koszem na śmieci szybę w drzwiach wejściowych. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że drugi z nich rzucił gaśnicą samochodową w otwór po wybitej szybie. W wyniku tego nieodpowiedzialnego zachowania uszkodził twarz 21–letniej uczestniczki dyskoteki, po czym oddalił się z miejsca. Poszkodowana kobieta zabrana została przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Będący na miejscu policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem.

Pracujący nad sprawą augustowscy policjanci ustalili, że podejrzanym o wybicie szyby jest 23–letni mieszkaniec miasta. Natomiast, w wyniku dalszych czynności, już następnego dnia kryminalni zatrzymali 25– letniego mieszkańca gminy Płaska, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Jest on podejrzanany o uszkodzenie ciała 23-latki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.