5 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

5 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu

Data publikacji 04.12.2017

Białostoccy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich niechlubną rekordzistką okazała się kierująca daewoo, która miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatnich trzech dni 5 nietrzeźwych kierujących.

W miniony piątek, około godziny 19.00, na ulicy Upalnej została zatrzymana kierująca daewoo. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 36-latki. Podczas kontroli okazało się także, że białostoczanka nie posiadała wymaganych dokumentów.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w sobotę. Tuż po godzinie 17.00 dyżurny białostockiej komendy uzyskał informację, o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym hyundaiem w rejonie ulicy Jaśminowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku już po chwili zauważyli i na ulicy Gen. Stanisława Maczka zatrzymali do kontroli drogowej opisywany pojazd. Od 50-letniego kierującego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia, po godzinie 19.00. Białostoczanka, która poinformowała dyżurnego o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, sama na ulicy Sienkiewicza próbowała zablokować mu drogę. Dzięki informacjom przekazanym przez kobietę, mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali opisywanego volkswagena na ulicy Ryskiej. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

W niedzielę natomiast, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy audi, który „dachował” na drodze krajowej nr 8 za Jeżewem Starym. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Jak się okazało, od kierowcy auta czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec Radomia w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w barierki drogowe, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i „dachował”.

Podczas minionego weekendu zatrzymany został również 55-latek, który w Łapach jechał volkswagenem mając blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.