Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Data publikacji 05.12.2017

Hajnowscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna zabrał alkoholu ze sklepowej półki i po szarpaninie z interweniującym ochroniarzem, uciekł. Jak się okazało mężczyzna jest również podejrzany o inne podobne przestępstwa. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce został zaalarmowany o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Informacja o zdarzeniu wraz z rysopisem sprawcy natychmiast trafiły do wszystkich patroli na terenie miasta. Dzięki intensywnym i sprawnym działaniom hajnowskich policjantów już po niespełna pół godzinie sprawca został ustalony i zatrzymany. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec miasta, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili również część skradzionego towar - butelkę alkoholu, która była opróżniona do połowy.

W trakcie rozmowy z pracownikiem ochrony policjanci ustalili, że do sklepu wszedł mężczyzna, który wziął z półki dwie butelki alkoholu i próbował się oddalić nie płacąc za nie. Kiedy ochroniarz próbował nie dopuścić do kradzieży, napastnik zaczął się z nim szarpać, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń dłoni. Po tym fakcie sprawca wybiegł ze sklepu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 49-latek jest również podejrzany o inne kradzieże sklepowe na terenie miasta. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jego łupem padły głównie alkohole i kosmetyki o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.