IX edycja Studenckich Punktów Interwencyjnych w Suwałkach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

IX edycja Studenckich Punktów Interwencyjnych w Suwałkach

Data publikacji 06.12.2017

Niskie temperatury, które coraz częściej panują na zewnątrz, stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko osób bezdomnych, ale także samotnych, starszych, nieporadnych życiowo czy też będących pod wpływem alkoholu. Dziś, w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się spotkanie, podczas którego podpisane zostały porozumienia w sprawie powołania IX edycji Studenckich Punktów Interwencyjnych na rzecz osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu.

Dzisiaj, o godzinie 11.00, w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się spotkanie, podczas którego podpisane zostały porozumienia w sprawie powołania IX edycji Studenckich Punktów Interwencyjnych na rzecz osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu.

Zgodnie z założeniami, od grudnia 2017 r. do marca 2018 r., studenci w asyście policjantów oraz strażników miejskich będą wizytowali miejsca przebywania osób zagrożonych wyziębieniem. Potrzebującym będą m.in. przekazywane czapki oraz szaliki z elementami odblaskowymi, a także koce termoaktywne. Odbiorcy akcji będą również informowani o różnego rodzaju formach pomocy, w tym o adresach noclegowni. W sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy medycznej, studenci pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego, służyć będą pomocą specjalistyczną. Dodatkowo, w Areszcie Śledczym, na Oddziale Uzależnień oraz w Noclegowni będą prowadzone spotkania warsztatowe z osobami bezdomnymi lub zagrożonymi bezdomnością. 

W działania na rzecz przeciwdziałaniu bezdomności, a także żebractwu zaangażowały się następujące instytucje: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Straż Miejska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”, Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach oraz Areszt Śledczy w Suwałkach.

Dzisiejsze spotkanie było też doskonałą okazją do tego, aby zaproponować  studentom wstąpienie w szeregi Policji oraz przybliżyć zebranym wiedzę z zakresu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Suwalscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców Suwałk i powiatu suwalskiego NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować komuś życie.