Pijany kierowca spowodował kolizję - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 13.12.2017

Pijany kierowca golfa spowodował kolizję. Okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, wczoraj po godzinie 7.00, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Topczewo. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący golfem zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym  z przeciwka iveco, którym podróżowały trzy osoby. Okazało się, że siedzący za kierownicą volkswagena 59-latek był pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile  alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz za swoje postępowanie mieszkaniec gminy Brańsk będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.