Nowi policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu Policji - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu Policji

Data publikacji 05.01.2018

57 nowych policjantów wstąpiło w szeregi podlaskiego garnizonu Policji. Dziś ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Dziś w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli oni po wcześniejszym sprostaniu wymogom stawianym kandydatom do służby i przejściu wszystkich etapów postępowania kwalifikacyjnego. Przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem policjanci ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się w najbliższą środę kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dziś liczyć na gratulacje i uściski od swoich przybyłych na uroczystość bliskich i przyjaciół.

W ubiegłym roku podlaski garnizon Policji zasiliło w sumie 168 nowych funkcjonariuszy, natomiast w tym roku planowana liczba przyjęć to 258 osób.