NOWY KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W GRAJEWIE - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NOWY KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W GRAJEWIE

Data publikacji 15.01.2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, wręczyli podinspektorowi Markowi Paleckiemu rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie odbyła się dziś uroczystość objęcia stanowiska przez nowego komendanta. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wspólnie z nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem wręczyli podinspektorowi Markowi Paleckiemu rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie. Również nadkomisarz Adam Brodowski zostal powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie, na którym dotychczas pełnił obowiązki. Dzisiejsza uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości, a także grajewskich funkcjonariuszy oraz pracowników komendy.

Nowy komendant w Policji służy od ponad 19 lat. Pierwsze policyjne kroki stawiał w 1998 roku w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, między innymi dowódcy Kompanii Oddziału Prewencji Policji oraz dowódcy Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji. W marcu 2011 roku opuścił szeregi OPP w Białymstoku i został przeniesiony do Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, gdzie między innymi zajmował stanowisko eksperta Zespołu Operacji Policyjnych. W maju 2016 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a marcu 2017 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie. Od listopada 2017 roku do wczoraj podinspektor Marek Palecki był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce, natomiast z dniem 15 stycznia 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.   

Nowy komendant ma 39 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie, ukończył kierunek zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Osoby uczestniczące w uroczystości, na czele z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim życzyły podinspektorowi Markowi Paleckiemu powodzenia i dalszych sukcesów zawodowych.