Piknik edukacyjny nagrodą w konkursie „Znam swoje prawa…” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik edukacyjny nagrodą w konkursie „Znam swoje prawa…”

Data publikacji 16.01.2018

Jedna ze zwycięskich klas w konkursie pn. "Znam swoje prawa…" wzięła wczoraj udział w pikniku edukacyjnym zorganizowanym przez podlaskich policjantów i leśników. To już kolejne tego typu spotkanie ze służbami mundurowymi w ramach nagród w tym przedsięwzięciu.

Tym razem na terenie Nadleśnictwa Nurzec odbył się  piknik edukacyjny zorganizowany przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i leśników z Nadleśnictwa Nurzec. Piknik był formą nagrody dla uczniów klasy V A ze Szkoły Podstawowej w Boćkach za zwycięstwo w konkursie plastycznym propagującym wiedzę o prawach dzieci pn. "Znam swoje prawa...". Uczniowie podczas spotkania mogli zobaczyć pracę policyjnych przewodników z psami służbowymi w czasie tropienia i w sytuacji zagrożenia. Mundurowi opowiedzieli również uczestnikom tego spotkania jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich we współczesnym świecie i czego powinni się wystrzegać. Ze swojej strony wiedzę przekazywali też leśnicy, którzy uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań podczas spacerów w lesie, a także rozpoznawania pędów poszczególnych drzew. Dzieci za wykazaną aktywność zostały nagrodzone licznymi upominkami, a także zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

W czasie trwania  zakończonego już konkursu, jury musiało ocenić 115 prac, z których wyłonienie 3 zwycięskich nie było łatwe. Ostatni już piknik edukacyjny dla zwycięskiej klasy z podlaskimi policjantami odbędzie wkrótce.