POSZUKIWANY 69- LATEK URATOWANY PRZED WYCHŁODZENIEM - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POSZUKIWANY 69- LATEK URATOWANY PRZED WYCHŁODZENIEM

Data publikacji 19.01.2018

Czujność i zdecydowane działanie policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego hajnowskiej komendy Policji zapobiegły tragedii. Tym razem funkcjonariusze interweniowali wobec 69-latka, który koczował w jednym z pustostanów na terenie miasta. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Wyziębiony mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce systematycznie odwiedzają miejsca, zarówno w mieście, jak i na terenie całego powiatu hajnowskiego, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo. Działania „Nie bądźmy obojętni” są ważne zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy niska temperatura stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób szczególnie bezdomnych, nieporadnych życiowo bądź nadużywających alkoholu. Tak też było w środę w nocy, kiedy to funkcjonariusze patrolując miasto, sprawdzali pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogły przebywać takie osoby. Po wejściu do jednego z pustostanów, w którym nie było okien i drzwi, zauważyli leżącego pod warstwą ubrań zziębniętego mężczyznę, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Okazał się nim 69-letni mieszkaniec Hajnówki, który skarżył się, że jest mu zimno i nie ma gdzie przenocować. Mężczyzna oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu. Mundurowi przewieźli wychłodzonego 69-latka do pomieszczenia dla osób zatrzymanych hajnowskiej komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Następnie mężczyzna trafił do aresztu celem odbycia 6-miesięcy kary pozbawienia wolności. Gdyby nie szybkie i zdecydowane działania hajnowskich mundurowych ta historia mogłaby skończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 997 lub 112.

Zgłosić miejsca przebywania osób bezdomnych możemy także za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane i może stanowić nieocenioną pomoc dla policjantów. Jeżeli wiemy o gromadzeniu się osób bezdomnych w altankach działkowych, pustostanach, ciągach ciepłowniczych kliknijmy na Mapie Zagrożeń "zgłoś", a mundurowi bezzwłocznie sprawdzą te miejsca.