Przekroczyli prędkość - stracili prawa jazdy - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość - stracili prawa jazdy

Data publikacji 26.01.2018

Mundurowi z białostockiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca, w których zostali zatrzymani do kontroli drogowej wskazali internauci na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj, mundurowi z białostockiej drogówki, wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch "piratów drogowych". Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obaj mężczyżni zostali zatrzymani do kontroli drogowej tuż przed godziną 21.00 na terenie miasta. Pierwszym z "piratów drogowych" okazał się 31-latek kierujący mercedesem. Jechał on ulicą Sosabowskiego z predkością 156 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 25-latek. Jechał on ulicą Piastowską mając na liczniku nissana 103 km/h, tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy. Każdy z nich został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.