Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem organizmu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 08.02.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie uratowali przed wychłodzeniem organizmu czego następstwem często jest śmierć, leżącego na chodniku 60-letniego mężczyznę. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów oraz właściwej postawie mieszkańca Kolna uratowano życie kolejnej osoby.

Policjanci kolneńskiej komendy  uratowali przed zamarznięciem leżącego na chodniku 60-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem, około godziny 19.00  na terenie miasta Kolna. Dyżurny  Policji otrzymał, informację o mężczyźnie, który leżał na chodniku przy ul. Sienkiewicza. Na miejsce natychmiast zostali pojechali policjanci.  Mężczyzna nie był w stanie poruszać sie o własnych siłach,leżał na chodniku czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze podnieśli nietrzeźwego. Okazało się, że  to 60-letni mieszkaniec Kolna. Noc spędził w kolneńskiej komendzie. Gdyby nie wrazliwość i własciwa reakcja zgłaszajacego, życie 60-latka byłoby zagrozone.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców powiatu kolneńskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do jednostki Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".