Kolejny dzień otwarty w suwalskiej Policji - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dzień otwarty w suwalskiej Policji

Data publikacji 15.02.2018

Komendę Miejską Policji w Suwałkach odwiedziła młodzież szkół średnich. W ramach "Dnia otwartego" przybyli mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania, pracownię techników kryminalistyki oraz strzelnicę.

Podczas ,,Dnia otwartego’’, suwalską komendę, odwiedzili we wtorek uczniowie szkół średnich, którzy mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują suwalscy policjanci.

Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek. Później policjant oprowadzał grupę po poszczególnych wydziałach. W pracowni techników kryminalistyki zwiedzający mogli pokrótce poznać tajniki przeprowadzania oględzin miejsca zdarzenia, a na stanowisku daktyloskopii zobaczyć i odcisnąć swoje linie papilarne. Następnie funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Ruchu Drogowego opowiedzieli o służbie policjantów ze swoich wydziałów, a także zaprezentowali radiowozy, które mają na wyposażeniu. W dalszej kolejności Naczelnik Wydziału Sztab Policji opowiedział o zadaniach na stanowisku kierowania, czyli pracy dyżurnych, którzy koordynują pracę policjantów w całym mieście i powiecie suwalskim. Chętni, mogli również przymierzyć część wyposażenia specjalistycznego pododdziałów Policji- m.in. sprzęt przeciwuderzeniowy: kask, kamizelkę, ochraniacze rąk i nóg oraz tarczę. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się nowoczesna strzelnica, gdzie funkcjonariusze, pod nadzorem instruktorów strzelań policyjnych, doskonalą swoje umiejętności.

Na zakończenie spotkania, pracownicy kadr suwalskiej Policji przedstawili zwiedzającym zasady oraz procedury naboru do służby.  Zainteresowanych, zapraszano do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce Praca w Policji www.suwalki.policja.gov.pl.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, aby przybliżyć zebranym wiedzę z zakresu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.