Statuetki „Bezpieczny Powiat Zambrowski” wręczone - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Statuetki „Bezpieczny Powiat Zambrowski” wręczone

Data publikacji 20.02.2018

W miniony poniedziałek, na hali Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie, odbyła się ceremonia wręczenia nagród Starosty Zambrowskiego „Bezpieczny Powiat Zambrowski”. Poprzedziła ona koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Statuetki przyznane zostały w trzech kategoriach.

Nagrody Starosty Zambrowskiego „Bezpieczny Powiat Zambrowski” przyznawane są w celu przedstawienia, spopularyzowania i nagradzania osób wyjątkowo wyróżniających się ofiarnością i niezwykłymi postawami w ratowaniu życia i mienia. W tym roku w kategorii „Policjant Roku” otrzymał ją mł. asp. Kamil Jasiński z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w kategorii „Strażak Roku” zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, w kategorii „Strażak Ochotnik Roku” dh. Jacek Skarzyński z OSP Stary Laskowiec.

Mł. asp. Kamil Jasiński jest Kontrolerem Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. Służbę pełni od 2009 r. Jest funkcjonariuszem odpowiedzialnym i zaangażowanym w swoje obowiązku służbowe. Osiąga bardzo dobre wyniki w służbie, zadania realizuje w sposób prawidłowy. Posiada stosowną wiedzę i wykazuje się inicjatywą, samodzielnością oraz kreatywnością. Doskonali swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Na szczególne uznanie zasługuje fakt uratowania życia ludzkiego w dniu 21 listopada 2017 r., około godz. 10:05 w trakcie patrolu ul. Białostockiej funkcjonariusz zauważył pojazd osobowy, który znajdował się poza drogą publiczną w rowie wypełnionym wodą. Pojazd ten leżał na lewym boku, a z jego wnętrza wydobywały się kłęby dymu. Z uwagi na fakt zagrożenia życia i zdrowia osób znajdujących się w pojeździe policjant podjął akcję ratunkową. Za pośrednictwem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wezwał odpowiednie służby. W momencie, gdy policjant podbiegł do pojazdu, z którego wydobywało się coraz więcej dymu zauważył, że w samochodzie tym na miejscu kierowcy znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Pojazd był zamknięty od wewnątrz, a mężczyzna wisiał na zapiętych pasach głową do dołu i nie reagował na wezwania. Wraz z obecnym na miejscu świadkiem oraz drugim funkcjonariuszem postawiono samochód na koła, po czym mł. asp. Kamil Jasiński podjął decyzję o wybiciu szyby, używając pałki służbowej, dzięki czemu dostał się do wnętrza pojazdu. W pojeździe wyłączył zapłon oraz po odpięciu pasów bezpieczeństwa wyniósł z pojazdu poszkodowanego w bezpieczne miejsce i udzielił mu pierwszej pomocy.

Statuetki bohaterom wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie Marek Komorowski, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska.  

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zambrowie