Policjanci uratowali przed wychłodzeniem 62-latka - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali przed wychłodzeniem 62-latka

Data publikacji 27.02.2018

W jednym z domów na terenie gminy Przerośl dzielnicowy zastał zziębniętego mężczyznę. Dzięki czujności funkcjonariusza 62-latka udało się uratować. Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować komuś życie.

Suwalscy policjanci, w ostatnich dniach prowadzili wzmożone działania prewencyjne, w ramach akcji „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”. Zostały one zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, a ich głównym celem było ujawnianie miejsc przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu oraz oferowanie im realnej pomocy.

W minioną niedzielę, około godz.15.00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Filipowie odwiedził jednego z mieszkańców gminy Przerośl, który mieszka samotnie. Mężczyzna leżał w łóżku i był z nim utrudniony kontakt werbalny. 62-latek był zziębnięty i nie miał siły wstać o własnych siłach. Policjant natychmiast wezwał pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Dzięki czujności dzielnicowego pomoc przyszła na czas a mężczyznę udało się uratować.

Policjanci ponownie apelują- nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym potrzebują pomocy.

Wystarczy jeden telefon - pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować bezcenne ludzkie życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem, a wszystko w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".