Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli i uratowali przed wychłodzeniem trzech 16-latków

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji suwalskich policjantów, trzech zziębniętych 16-latków bezpiecznie trafiło pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Policja przypomina, że jeden telefon pod numer 112 lub 997 - może uratować czyjeś życie.

Dyżurny suwalskiej Policji w minioną niedzielę, przed godziną 21.00 otrzymał zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych kilka osób potrzebuje natychmiastowej pomocy. Na miejsce zdarzenia bezzwłocznie zostali skierowani policjanci. Sytuacja była dość skomplikowana, gdyż zgłaszający nie potrafił określić przybliżonego miejsca przebywania tych osób. Dodatkowo, na zewnątrz panował półmrok, a temperatura spadła do - 13 stopni Celsjusza. Funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i na terenie jednej z altan błyskawicznie odnależli trzech młodych mężczyzn. Funkcjonariusze pomogli zziębniętym osobom wejść do radiowozu, celem ogrzania się i  jednocześnie wezwali pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, 16-latkowie spożywali alkohol będąc na podwórku od około pięciu godzin. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji suwalskich funkcjonariuszy udało się zapobiec tragedii. Trzech młodych mężczyzn bezpiecznie trafiło pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Policja przypomina, że jeden telefon pod numer 997 lub 112- może uratować czyjeś życie.

Nie wahajmy się i dzwońmy na numer alarmowy Policji 997 albo 112. Dzięki takim sygnałom odpowiednie służby w porę zareagują i uratują czyjeś życie.