Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszli kandydaci do Policji ćwiczyli pod okiem grajewskich mundurowych

Data publikacji 20.03.2018

Grajewscy policjanci przeprowadzili zajęcia doskonalące umiejętności sprawnościowe potencjalnym kandydatom do służby w Policji. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie policjanci, przy wsparciu uczennicy z klasy mundurowej, demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, będącego częścią postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

W minioną sobotę, grajewscy policjanci, zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których przyszli kandydaci do służby w Policji mogli zobaczyć jak wygląda test sprawnościowy. W sali gimnastycznej Zespołu Szkól Nr 2 w Grajewie, grupa kilkunastu ochotników, miała możliwość pokonania toru przeszkód. Policyjni instruktorzy sprawdzając poczynania ćwiczących, korygowali ich błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie zaliczyć ten etap kwalifikacyjny.

Inicjatywa grajewskich funkcjonariuszy spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Komenda Powiatowa Policji w Grajewie planuje zorganizować podobne spotkania, aby wszyscy, którzy planują wstąpić w szeregi Policji mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności. Zainteresowanych zapraszamy na stronę KPP w Grajewie, w celu sprawdzenia kolejnego terminu zajęć.

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie, który jest przeliczany na punkty. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty, które są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.