Podsumowanie działań „Piesi” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Piesi”

Data publikacji 20.03.2018

Suwalscy policjanci ponownie przeprowadzili działania „Piesi”. Celem realizowanych cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek i sobotę na terenie całego  województwa podlaskiego przeprowadzono działania  „Piesi” mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów. To oni spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadku drogowego.

W ramach działań policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy właśnie piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych mundurowi sprawdzali czy piesi poza obszarem zabudowanym noszą obowiązkowe elementy odblaskowe.

Podczas przeprowadzonych działań suwalscy mundurowi ujawnili 22 osoby piesze, które popełniając wykroczenia mogły narazić swoje zdrowie, a nawet życie.

Pieszym ponownie przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do ich używania na nieoświetlonych odcinkach dróg w terenie zabudowanym. Elementy odblaskowe sprawiają, że niechroniony uczestnik ruchu jest lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przed wejściem na przejście dla pieszych należy upewnić się, czy kierujący pojazdem nas widzi i czy zdąży wyhamować. Nie należy wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, gdyż może to skończyć się tragicznie!