61 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W SZEREGACH PODLASKIEJ POLICJI - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

61 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W SZEREGACH PODLASKIEJ POLICJI

Data publikacji 03.04.2018

61 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjęli uczestniczący w uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 61 policjantów – 52 mężczyzn i 9 kobiet, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w najbliższy czwartek kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół.

Podczas uroczystości zostało również wyróżnionych 10 podlaskich policjantów za ponadprzeciętne zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych. Policjantom dalszych sukcesów w życiu zawodowym, jak również satysfakcji z pełnionej służby życzyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.