POŚCIG BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW ZA PIJANYM MOTOCYKLISTĄ - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POŚCIG BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW ZA PIJANYM MOTOCYKLISTĄ

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z białostockiej drogówki zauważyli 22-latka, który poruszał się motocyklem bez kasku. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że kierujący był pijany, bez prawa jazdy, motocykl nie był zarejestrowany, a tablica rejestracyjna należała do innego pojazdu.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w minioną sobotę, pełniąc służbę na DK 65 w rejonie miejscowości Zalesie zauważyli kierującego motocyklem bez kasku ochronnego. Natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Motocyklista zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. Motocyklista widząc ścigających go policjantów w pewnym momencie skręcił w polną drogę, jednak jego motor po przejechaniu kilku metrów zgasł. Mężczyzna nie mogąc odpalić jednośladu, porzucił go i zaczął uciekać pieszo. Jednak już po chwili był w rękach funkcjonariuszy.

Kierującym motocyklem okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało, że miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, motocykl nie jest zarejestrowany, a tablica rejestracyjna pochodziła od innego pojazdu. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.