PODLASCY POLICJANCI UCZESTNICZYLI W SZÓSTEJ NOWENNIE NIEPODLEGŁOŚCI - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY POLICJANCI UCZESTNICZYLI W SZÓSTEJ NOWENNIE NIEPODLEGŁOŚCI

Data publikacji 11.07.2018

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości jest szczególną okazją do uczczenia pamięci tych, którzy walczyli i ginęli w obronie Polski. W związku z tym podlascy policjanci uczestniczyli w szóstej Nowennie Niepodległości, która odbyła się dziś w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Łapach.

Dziś, w kościele parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Krzyża w Łapach, odbyła się szósta nowenna Niepodległości w związku z przypadającą w tym roku 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. nabożeństwo było również jednym z punktów wojewódzkich obchodów 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. W uroczystości udział wziął Wiceminister Spraw Wewnętrzynych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z Zastępcami, komendanci innych jednostek policji z województwa podlaskiego, szefowie innych służb mundurowych, funkcjonariusze Policji oraz licznie przybyli mieszkańcy Łap.

Mszę świętą koncelebrował Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, który modlił się w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji. W nabożeństwie udział wzięła kompania honorowa wystawiona przez Odział Prewencji Policji w Białymstoku oraz poszty sztandarowe z garnizonu podlaskiego. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod batutą kapelmistrza młodszego inspektora Janusza Trzepizura oraz Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, który na zakończenie odśpiewał pieśni patriotyczne.