Działania „Trzeźwy Piątek” na Podlasiu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy Piątek” na Podlasiu

Data publikacji 16.07.2018

Podlascy policjanci po raz kolejny przeprowadzili na terenie województwa działania „Trzeźwy Piątek”. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości prawie 4,5 tysiąca kierujących. Jak się okazało się 7 z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem po alkoholu.

Blisko 120 policjantów, z pionu ruchu drogowego, na terenie województwa podlaskiego prowadziło w miniony piątek działania pod kątem stanu trzeźwości kierujących. W trakcie tych działań funkcjonariusze zbadali trzeźwość ponad 4,5 tysiąca kierujących. Niestety, okazało się, że wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Uwaga! Jednym z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się kursant nauki jazdy, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Sokółki, tuż po godzinie 7.00. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on niespełna 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi przypominają również, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

KPP w Augustowie