DZIAŁANIA „TRZEŹWY CZWARTEK” NA PODLASIU - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA „TRZEŹWY CZWARTEK” NA PODLASIU

Data publikacji 20.07.2018

Podlascy policjanci po raz kolejny przeprowadzili na terenie województwa działania „Trzeźwy Czwartek”. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości blisko 2,7 tysiąca kierujących. Jak się okazało 12 z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem po alkoholu.

Ponad 110 policjantów, głównie z pionu ruchu drogowego, na terenie województwa podlaskiego prowadziło wczoraj działania pod kątem stanu trzeźwości kierujących. W ich trakcie funkcjonariusze zbadali trzeźwość blisko 2,7 tysiąca kierujących. Niestety, okazało się, że wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 61-letni kierowca volva, którego białostoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Wasilkowskiej w Białymstoku. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz jego losem, a także 11 pozostałych kierujących, zajmie się sąd.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi przypominają również, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.