POLICJANT NA WOLNYM ZATRZYMAŁ KIEROWCĘ Z PROMILAMI I SĄDOWYM ZAKAZEM - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT NA WOLNYM ZATRZYMAŁ KIEROWCĘ Z PROMILAMI I SĄDOWYM ZAKAZEM

Data publikacji 23.07.2018

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, w czasie wolnym od służby, zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Jak się okazało 44-latek kierował volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, w minioną sobotę, po południu, w czasie wolnym od służby, podróżował drogą krajową nr 19. W pewnym momencie na trasie Zwierki-Pasynki zauważył volkswagena, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzane manewry mężczyzny natychmiast wzbudziły czujność funkcjonariusza. Jednak widząc zainteresowanie innego kierowcy jego jazdą, mężczyzna nagle skręcił w boczną drogę. To zachowanie jeszcze bardziej utwierdziło mundurowego w przekonaniu, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjant bez wahania pojechał za nim. Wyprzedził podejrzanego kierowcę i zajechał mu drogę zmuszając go tym samym do zatrzymania się. Funkcjonariusz od razu podbiegł do pojazdu. Jego podejrzenia okazały się słuszne. Wyczuł on od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Policjant od razu zareagował - uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całej sytuacji poinformował dyżurnego. Ten skierował na miejsce policjantów z „drogówki”, którzy zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem 44-latka wykazało, że miał on blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło również na jaw, że mieszkaniec gminy Zabłudów posiada aktualny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za jazdę ,,na podwójnym gazie" oraz złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.