"Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa" w Dobarzu i Trzciannem - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa" w Dobarzu i Trzciannem

Data publikacji 06.08.2018

W ramach programu "Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa" monieccy policjanci, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Państwową Strażą Pożarną w Mońkach spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w gminie Trzcianne. Tematem wiodącym spotkań było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Monieccy policjanci, wspólnie z przedstawicielem SANEPIDU-u oraz funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach, w miniony piątek, odwiedzili dzieci wypoczywające w malowniczej miejscowości Dobarz. Prelegenci wzięli również udział w Pikniku Rodzinnym podsumowującym półkolonie w Trzciannem. Głównym celem spotkań było przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym nad wodą oraz na drodze.

Podczas Pikniku w Trzciannem zorganizowano również grę terenową, która została m.in. połączona z konkursem wiedzy o bezpieczeństwie. Wystartowało osiem drużyn, które miały za zadanie rozwiązać różnego rodzaju zagadki. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały m.in. odblaski, a drużyny biorące udział w grze – „wesoło” podpisane dyplomy .