Policjanci zatrzymali kierowcę bez uprawnień - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierowcę bez uprawnień

Data publikacji 13.09.2018

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji ścigali kierowcę, który zawrócił na ich widok. Zatrzymali go kilka ulic dalej. Ustalili, że nie posiada on prawa jazdy, bo wcześniej stracił je za jazdę po alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

We wtorkowe popołudnie, mundurowi z białostockiego oddziału prewencji zobaczyli, jak kierowca citroena gwałtownie hamuje i zawraca kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie mundurowi kontrolowali pojazdy. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg ulicą 11-go listopada. Uciekinier nie reagował na sygnały do zatrzymania pojazdu i jechał w kierunku centrum. Przejeżdżał kolejne skrzyżowania na czerwonym świetle, by ostatecznie zatrzymać się na parkingu przy ulicy Świerkowej. Tam też zatrzymali go policjanci. Najprawdopodobniej wpływ na takie zachowanie 30-letniego kierowcy miało to, że prawo jazdy stracił po raz pierwszy w 2008 roku i do chwili obecnej go nie odzyskał. Zatrzymanie do kontroli drogowej z 2008 roku nie było jedyne w historii tego nieodpowiedzialnego kierowcy. W kolejnych latach mundurowi zatrzymywali mężczyznę, jak kierował po alkoholu i bez uprawnień.  We wtorek był trzeźwy. 30-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszych losach będzie decydował sąd.

Tylko w tym roku policjanci z białostockiego oddziału prewencji na punktach blokadowych skontrolowali ponad 30 tysięcy kierowców, sprawdzając czy wszyscy są odpowiedzialni i nie jadą na "podwójnym gazie". Niestety nie wszyscy kierowcy byli odpowiedzialni. 102 osoby zostały przez policjantów zatrzymane. Wśród zatrzymanych byli kierowcy jeżdżący na "podwójnym gazie", po narkotykach ale też kierowcy posiadający aktualne zakazy prowadzenia pojazdów, zarówno sądowe, jak i administracyjne. Wśród uczestników ruchu drogowego mundurowi zatrzymywali też osoby posiadające narkotyki, nielegalną broń i amunicję, lub też posługujące się cudzym dokumentem.

Działania prowadzone przez policjantów ukierunkowane będą na eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców będą nadal kontynuowane.