„MÓJ WYBÓR = MOJE ŻYCIE” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„MÓJ WYBÓR = MOJE ŻYCIE”

Data publikacji 23.10.2018

Wczoraj w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej odbyła się kolejna prezentacja spektaklu edukacyjnego pn. „MÓJ WYBÓR = MOJE ŻYCIE”, skierowanego do dzieci. Ten projekt został zrealizowany w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

Przedstawienie jest elementem działań profilaktycznych „Mam wybór… wybieram rozsądek”, których celem jest edukacja w zakresie zagrożeń związanych ze środkami psychoaktywnymi oraz zapobieganie i zwalczanie zjawiska demoralizacji w środowisku dzieci i młodzieży. Dzieci zgromadzone przed sceną przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski.

Podczas spektaklu uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, na jakie narażony jest młody człowiek. Przedstawienie miało tez na celu popularyzację wiedzy i profilaktykę zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zakończone rozmowami z podlaskimi policjantami o zagrożeniach jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne