Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH UWAGA! ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Data publikacji 31.10.2018

Od dziś trwa ogólnopolska akcja „Znicz 2018”. Każdego dnia, już od wczesnych godzin rannych, podlascy policjanci dbają, by każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich.

Dziś, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych zainaugurowali policyjną akcję "Znicz 2018". Najbliższe dni to dla policjantów czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Kilkuset mundurowych, na terenie całego województwa, będzie służyło pomocą głównie w rejonach nekropolii, na skrzyżowaniach, przy przejściach dla pieszych, na dworcach kolejowych i autobusowych.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Dziś również nastąpiła druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wystarczy przestrzegać przepisów, w tym dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Najbliższe dni to również zmiany organizacji ruchu drogowego. Poniżej przedstawiamy zmiany w miastach województwa podlaskiego mającą na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa.

KMP w Białymstoku

KMP w Suwałkach

KMP w Łomży

KPP w Augustowie

KPP w Bielsku Podlaskim 

KPP w Grajewie 

KPP w Hajnówce

KPP w Mońkach 

KPP w Kolnie 

KPP w Sokółce

KPP w Sejnach 

KPP w Siemiatyczach 

KPP w Wysokiem Mazowieckiem

KPP w Zambrowie