SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SZKOLENIE PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH

Data publikacji 13.12.2018

Na strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się szkolenie przewodników psów służbowych Policji i Służby Więziennej. Głównym celem przedsięwzięcia było podnoszenie umiejętności "czworonożnych funkcjonariuszy" w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych oraz środków odurzających.

Policyjni przewodnicy psów służbowych wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej, wczoraj, na terenie strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, doskonalili swoje umiejętności w wyszukiwaniu środków odurzających i materiałów wybuchowych. 

Policyjni przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi kompanami, po zajęciach teoretycznych, rozpoczęli wyszukiwanie materiałów wybuchowych oraz narkotyków. Warsztaty odbyły się w utrudnionych warunkach tuż po odbytym treningu strzeleckim. Szkolenie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji KWP w Białymstoku. Udział w nim wzięło 10 policjantów wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów środków odurzających, 3 mundurowych wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz 2 przewodników z białostockiego i suwalskiego Aresztu Śledczego. 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...