Noga z gazu - kaskadowy pomiar prędkości na podlaskich drogach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Noga z gazu - kaskadowy pomiar prędkości na podlaskich drogach

Data publikacji 07.01.2020

Noga z gazu... Dziś na Podlasiu, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości. Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i podkreślają, że warto bezpiecznie dojechać do celu.

Noga z gazu... Dziś na Podlasiu, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości.

Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem objęte są m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i podkreślają, że warto bezpiecznie dojechać do celu.

  • Policjanci grupy SPEED
  • Policjantka wypełnia dokumentację.
  • Policjantka podczas działań.
  • Podlascy policjanci ruchu droowego podczas działań.
  • Policjant ruchu drogowego podczas działań.
  • Policjant ruchu drogowego podczas działań.
  • Policjant ruchu drogowego podczas działań.
  • Nieoznakowany radiowóz ruchu drogowego.