Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Hajnówce

Data publikacji 16.08.2016

Hajnowscy policjanci obchodzili swoje święto. Dzisiaj o godzinie 10.30 na placu przed Urzędem Miasta w Hajnówce rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Policji z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana insp. Daniela Kołnierowicza, kapelanów, zaproszonych gości i pracowników Policji, ich rodzin oraz mieszkańców miasta.

Dzisiaj na placu przed Urzędem Miasta w Hajnówce policjanci obchodzili swoje święto, w 97 rocznicę powołania przez sejm II RP Policji Państwowej. W uroczystościach uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan inspektor Daniel Kołnierowicz, senator  Tadeusz Romańczuk oraz Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego - Pan Jędrzej Łucyk. Wśród licznych zaproszonych gości byli również przedstawiciele samorządu, duchowieństwa oraz innych służb mundurowych. Na uroczystości nie zabrakło również rodzin funkcjonariuszy oraz mieszkańców miasta. Apel był okazją do uhonorowania codziennych starań funkcjonariuszy i ich służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze hajnowskiej Policji otrzymali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Awansowało 27 hajnowskich funkcjonariuszy, w tym w korpusie: aspirantów – 19, podoficerów – 7 oraz 1 szeregowych. Święto Policji to odpowiedni moment, aby podziękować wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji za ich ciężką i odpowiedzialną służbę i pracę, za narażanie własnego życia dla ochrony życia i zdrowia innych. W trakcie święta za wybitne zasługi na niwie działalności związkowej dwóm funkcjonariuszom wręczono medale XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Na zakończenie Komendant Wojewódzki Policji insp. Daniel Kołnierowicz podziękował funkcjonariuszom asysty honorowej tj. pocztu flagowego, pocztu sztandarowego oraz kompanii honorowej podlaskiego garnizonu Policji, którzy brali udział we wszystkich uroczystościach o charakterze ceremonialnym z okazji Święta Policji na terenie województwa podlaskiego.

Ponadto, z myślą o mieszkańcach Hajnówki, policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne, gdzie osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, czym jest i na jakich zasadach działa nowe policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niego korzystać.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, pod batutą Krzysztofa Romaniuka. 

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony