Odblaskowy happening w Łomży - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowy happening w Łomży

Data publikacji 16.10.2016

Łomżyńscy policjanci zorganizowali happening profilaktyczny pod hasłem „bijemy odblaskowy rekord” zachęcający osoby piesze do dbania o własne bezpieczeństwo na drodze i noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi przygotowali między innymi pokazy i konkursy dla dzieci, a odwiedzający profilaktyczne stanowiska – otrzymali odblaski i gadżety promujące ideę „bycia widocznym”. Festyn był jednocześnie inauguracją policyjnej kampanii społecznej pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży rozpoczęli wczoraj działania promujące noszenie elementów odblaskowych inaugurujące łomżyńską odsłonę kampanii społecznej pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Happening zorganizowany na skate parku przy ul. Ks. Anny, uroczyście rozpoczął Komendant Miejski Policji w Łomży - komisarz Marek Sienkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – podinsp. Piotr Pietrzak, którego wystąpienie poświęcone było tematowi bezpieczeństwa pieszych na terenie Łomży i powiatu. Policyjny festyn zgromadził mieszkańców miasta, którzy mogli dowiedzieć się jak ważne jest „bycie widocznym” na drodze. Czekało na nich także wiele atrakcji. Mundurowi przygotowali między innymi: liczne konkursy i zabawy z „odblaskowymi nagrodami” prowadzone wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, pokazy sprzętu Policji i Straży Pożarnej oraz cieszące się dużym zainteresowaniem stoisko profilaktyczne Wydziału Prewencji. Była możliwość poznania zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, której uczyli ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. O swoich osobistych doświadczeniach związanych z bezpieczeństwem i widocznością na drodze podczas biegania rekreacyjnego czy podróżowania motocyklem, opowiadali natomiast przedstawiciele Stowarzyszenia „Biegamy dla zdrowia” i klubu motocyklowego Wild Dogs z Łomży. Wspólnie z funkcjonariuszami zachęcali oni pieszych do dbania o swoje bezpieczeństwo i noszenie elementów odblaskowych także na terenie miasta. Policjanci rozdawali przybyłym na happening odblaski i tematyczne ulotki, których zakup sfinansowany został przez Urząd Miejski w Łomży. Na zmarzniętych uczestników czekała gorąca grochówka przygotowana specjalnie na tę okazję przez łomżyńską WETĘ – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 29.93 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 444.74 KB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 335.14 KB)