Ruszyła kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 07.12.2016

Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta... Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno–zimowym zagrożenia, wynikające z niesprawnego lub nieprawidłowego oświetlenia pojazdów z jednoczesnym propagowaniem zasady: „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Celem projektu jest również stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na wytypowanych stacjach diagnostycznych - poza terminem badania technicznego.

Udział w kampanii zadeklarowało blisko 200 stacji kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.
W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W ramach przedsięwzięcia - w dniach od 10 do 21 grudnia br. na terenie całego kraju prowadzone będą ogólnopolskie działania kontrolno–prewencyjne pn. „TWOJE ŚWIATŁA  - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wyeliminowanie z ruchu pojazdów - z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. W okresie jesienno–zimowym charakteryzującym się złymi warunkami atmosferycznymi: opadami deszczu, śniegu, zamgleniami, a także szybko zapadającym zmrokiem - prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, by o tym pamiętać! 

W województwie podlaskim, w kampanii  biorą udział następujące stacje diagnostyczne:

1.    „Sieńko i Syn” Sp. z o.o. -  Białystok, ul. Wysockiego 65;

2.    „Auto Polzbyt” Sp. z o.o. -  Białystok, ul. Zwycięstwa 23;

3.    Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Białymstoku - Białystok, ul. Składowa 7;

4.    Grupa Martom Sp. z o.o. -  Białystok, ul.  Kawaleryjska 28;

5.    Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego – Bielsk Podlaski, ul. Szkolan 12;

6.    ABSolwent - Kolno, ul. Kolejowa 5A;

7.    PHU TELESKOP Auto Naprawa - Śniadowo, ul. Szeroka 20.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl