Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 15.03.2017

W ramach ministerialnej akcji „SpoKREWnieni służbą” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadzona została zbiórka krwi, w której udział wzięli policjanci oraz pracownicy Policji na co dzień pracujący w tej jednostce.

Dzisiaj od godz. 9.00 w świetlicy na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku trwała zbiórka krwi w ramach akcji, pod patronatem szefa MSWiA Pana Mariusza Błaszczaka pod nazwą - „SpoKREWnieni służbą”. Policjanci i pracownicy Policji odpowiedzieli czynnie na apel Pana Ministra i oddawali krew, by w ten sposób z jednej strony oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, z drugiej - pomóc chorym i ofiarom wypadków drogowych. Jedną z pierwszych osób, które podzieliły się życiodajnym płynem był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Pan Sławomir Wilczewski.   W sumie w dzisiejszej akcji udział wzięło 27 osób, zebrano ponad 12 litrów krwi.

Grupa ponad 300 osób, policjantów i pracowników garnizonu podlaskiego Policji, systematycznie honorowo oddaje to, co najcenniejsze – własną krew - dla osób będących w potrzebie. 

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz zachęca wszystkich do udziału w tej szczytnej akcji, która nadal trwa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl