Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńskie obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji 03.05.2017

W Łomży odbyły się obchody związane z upamiętnieniem 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz, posłowie na sejm, szefowie innych podlaskich służb mundurowych, samorządowcy, liczni zaproszeni goście oraz społeczność Łomży.

W Łomży uczczono dzisiaj 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość z tej okazji rozpoczęła się Mszą Świętą, celebrowaną przez Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego, w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży. W mszy uczestniczyły kompanie honorowe Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz poczty sztandarowe szkół i społeczności powiatu Łomżyńskiego. W tegorocznych uroczystościach uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz, posłowie na sejm, szefowie innych podlaskich służb mundurowych, samorządowcy, liczni zaproszeni goście oraz społeczność Łomży. Po Mszy Świętej dalsze obchody przeniosły się na łomżyński Stary Rynek, gdzie w obecności zaproszonych gości i mieszkańców odbył się uroczysty apel. W jego trakcie zgromadzeni wysłuchali między innymi wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego. Kolejnym punktem było odczytanie Apelu Pamięci oraz salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. W dalszej kolejności uroczyste przyrzeczenie złożyli nowo przyjęci członkowie Jednostki Strzeleckiej 1012 imienia 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Podczas przegrupowania pododdziałów do defilady funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej wspierani przez ratowników z grupy ratowniczej „Nadzieja” zaprezentowali pokaz dynamicznego zatrzymania przestępców i udzielania pomocy osobom rannym. Apel zakończył się defiladą, występem orkiestry dętej oraz wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników uroczystości.    

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.2 MB)

Powrót na górę strony