Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie uratował mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 06.12.2017

Hajnowski dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, pomógł mężczyźnie leżącemu w kałuży błota. Jak się okazało, 50-latek był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, dzięki natychmiastowej reakcji oraz pomocy policjanta oraz dwóch przechodzących kobiet, bezpiecznie trafił do domu.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w czasie wolnym  od służby, przejeżdzając przez jedną z miejscowości w Gminie Czyże, zauważył mężczyznę leżącego w kałuży błota. Policjant natychmiast zatrzymał samochód i zainteresował się całą sytuacją. Jak się okazało, mężczyzna ten znajdował się pod wpływem alkoholu i nie był w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach. Dzielnicowy upewnił się, że 50-latek nie potrzebuje pomocy medycznej. Następnie, wspólnie z dwiema przechodzącymi kobietami, bezpiecznie odprowadził mężczyznę do domu. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji dzielnicowego 50-latek został uratowany przed wychłodzeniem.

Policja przypomina! Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony