Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś podsumowanie cyklu spektakli „Nie daj się wkręcić Babciu”- w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 18.12.2017

Tym razem spektakl edukacyjny pod tytułem „Nie daj się wkręcić Babciu” odbył się w Supraślu i jest on ostatnim z cyklu tematycznych spektakli realizowanych w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznym zachowaniom „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W podsumowaniu projektu wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, szef podlaskiej Policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz, a także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski, którzy w związku ze zbliżającymi się świętami, życzyli również seniorom samych bezpiecznych dni w nadchodzącym nowym roku.

Tym razem spektakl edukacyjny pod tytułem „Nie daj się wkręcić Babciu” odbył się w Supraślu i jest on ostatnim z cyklu tematycznych spektakli realizowanych w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznym zachowaniom „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W podsumowaniu projektu wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, szef podlaskiej Policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz, a także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski, którzy w związku ze zbliżającymi się świętami, życzyli również seniorom samych bezpiecznych dni w nadchodzącym, nowym roku.

Warto przypomnieć, że cykl spektakli edukacyjnych pn. „Nie daj się wkręcić Babciu”, jest jednym z wielu przedsięwzięć profilaktycznych realizowanych przez podlaskich policjantów w trosce o bezpieczeństwo seniorów. Jego premiera miała miejsce 16 października w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, natomiast dziś mamy uroczyste podsumowanie całości projektu. Również dzisiejszego popołudnia ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepszą pracę pn. „Nie daj się wkręcić Babciu”. Oczywiście był on skierowany do seniorów, którzy to treści ostrzegawcze mieli zobrazować plastycznie. I tak jury wyłoniło 13 laureatów, którym Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantami podległych mu służb, wręczył upominki.

Odbiorcom spektaklu, w tym również uczestnikom i zwycięzcom konkursu „Nie daj się wkręcić Babciu”, Pan Minister Jarosław Zieliński życzył spokojnych i radosnych świąt, a przede wszystkim bezpiecznych. Jeszcze przed spektaklem uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i wspólnie śpiewali kolędy, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.