BUS – DZIAŁANIA - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BUS – DZIAŁANIA

Data publikacji 22.03.2018

W minioną środę na podlaskich drogach policjanci sprawdzali pojazdy, które świadczą usługi przewozowe. Kontrole miały na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami i tzw. busami.

Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie busami. Funkcjonariusze sprawdzali m.in czy liczba pasażerów nie przekraczała liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym.   

Podczas prowadzonych kontorli  policjanci zwracali uwagę na:

  • trzeźwość kierowców,

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów,

  • czas pracy kierowców,

  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

Do działań włączyli się również przedstawiciele innych służb, które w ramach specjalistycznych patroli, w zakresie swoich kompetencji, dokonywały sprawdzeń osób, pojazdów oraz ładunków. W trakcie działań skontrolowano 707 pojazdów przewożących pasażerów, zatrzymano 37 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny, a w dwóch przypadkach kierujący autobusami przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Czytaj również: