Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"100 pytań do..." z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Data publikacji 12.04.2018

W Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach, w związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z uczniami podlaskich szkół średnich. Licznie przybyła młodzież z klas mundurowych zaprezentowała pokazy musztry paradnej oraz sportu walki.

W Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach, wczoraj, odbyło się spotkanie w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, szefowie innych podlaskich służb mundurowych, licznie zaproszeni goście oraz uczniowie z klas mundurowych podlaskich szkół średnich. Młodzież z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wykonała pokaz musztry paradnej. Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach przedstawili pokaz sportu walki – judo. Dużym zainteresowaniem cieszył się również koncert sygnałów myśliwskich wykonany przez uczniów Technikum Leśnego w Białowieży. 

Licznie przybyli uczniowie klas mundurowych, w trakcie spotkania, mieli okazję porozmawiać z szefami służb mundurowych województwa podlaskiego, m.in. o doborze do służby. Na zakończenie przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej pracy przez Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną,  Inspekcję Transportu Drogowego, Lasy Państwowe i Wojsko, a następnie spędzili wspólnie czas przy ognisku i wojskowej grochówce.

W ten niecodzienny sposób, kilkuset uczestników spotkania, upamiętniło odzyskanie przez Polskę Niepodległości.