„Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” - tym razem ze strażakami - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” - tym razem ze strażakami

Data publikacji 08.05.2019

Tym razem lekcję z zakresu bezpieczeństwa, w ramach akcji Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, przeprowadzili strażacy. Istotne treści profilaktyczne zostały przekazane dzieciom poprzez umiejętne połączenie zabawy ze sportem.

Tym razem lekcję z zakresu bezpieczeństwa, w ramach akcji Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, przeprowadzili z dziećmi strażacy. Wczorajsze zajęcia „Sprawność fizyczna młodego strażaka” zawierały w sobie istotne treści profilaktyczne, chociażby jak należy postępować, gdy wybuchnie pożar.

Znaczną część treści profilaktycznych mundurowi przekazali w sposób alternatywny organizując krótkie konkursy wiedzowe czy też zawody sportowe z nietypowymi dyscyplinami, jak na przykład gaszeniem pożaru przy użyciu hydronetki wodnej.

W ramach spotkania uczniom przybliżona została codzienna praca strażaków. Każdy z uczestników przedsięwzięcia mógł również wsiąść za kierownicę wozu strażackiego.

Po zakończonej lekcji dzieci otrzymały zaliczenie w indeksie, a także dyplomy.

"Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa" to akcja, która skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, a jej głównym celem jest edukacja z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

 

  • Zdjęcie w kolorze. Na pierwszym planie strażacy oraz dziecko biorące udział w dyscyplinie sportowej.
  • Zdjęcie w kolorze. Na pierwszym planie strażak, który zadaje dzieciom pytania typu - jak zachować się gdy wybuchnie pożar.
  • Zdjęcie w kolorze. Na pierwszym planie dzieci, które uczestniczą w konkurencji sportowej organizowanej przez strażaków.