WOJEWÓDZKIE KONKURSY SŁUŻBY PREWENCYJNEJ I RUCHU DROGOWEGO - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WOJEWÓDZKIE KONKURSY SŁUŻBY PREWENCYJNEJ I RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 03.06.2019

Dziś odbyły się wojewódzkie eliminacje do czterech konkursów z zakresu służby prewencyjnej. O tytuł najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, patrolowca i przewodnika psa służbowego rywalizowali policjanci, którzy wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu miejskim i powiatowym. Powodzenia w zmaganiach o zwycięstwo życzył mundurowym I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski, który oficjalnie otworzył dzisiejsze zawody.

Podlascy policjanci stanęli dziś do rywalizacji o tytuł najlepszego dzielnicowego, patrolowca, przewodnika psa służbowego i policjanta ruchu drogowego. W eliminacjach wojewódzkich o ten zaszczytny tytuł wzięli udział funkcjonariusze, którzy już wcześniej zostali wyłonieni na szczeblu komend miejskich i powiatowych. Zwycięzcy poszczególnych konkursów będą reprezentować garnizon podlaski w turniejach ogólnopolskich. Uroczystego otwarcia zawodów zorganizowanych przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski. 

Tuż po oficjalnym otwarciu konkursów, zawodnicy przystąpili do pierwszych konkurencji, które zostały rozegrane na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, KPKM w Białymstoku i na skrzyżowaniu ulicy Składowej z Pogodną. Każdy z nich musiał zmierzyć się z testem wiedzy nie tylko ogólnopolicyjnej, ale także z pytaniami dotyczącymi szczegółowych zagadnień z danej dziedziny. Po części teoretycznej wszyscy zawodnicy przystąpili do części praktycznej w poszczególnych konkursach.

Po części oficjalnej 15 podlaskich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania na terenie Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku. Walczący o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta podlaskiej „drogówki”, musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 4 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Kierowanie ruchem drogowym na jednym z największych białostockich skrzyżowań było ostatnim etapem konkursu. Teraz dwóch najlepszych podlaskich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się we wrześniu, w Warszawie.

15 policyjnych przewodników psów specjalnych (3 przewodników wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych oraz 12 przewodników wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachu narkotyków) musiało zaprezentować ogólne posłuszeństwo czworonoga na torze przeszkód i wykonać pracę węchową. Najlepszy policyjny duet będzie reprezentował nasz garnizon w XIX Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się na początku września, w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

W tym samy czasie, 28 podlaskich dzielnicowych i 10 kierowników rewirów dzielnicowych rywalizowało na strzelnicy. Po tym etapie zawodów dzielnicowi przeprowadzili symulację - przyjęcie interesanta. Dwóch najlepszych dzielnicowych i zwycięzca wśród kierowników weźmie udział w XII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Natomiast policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną, oprócz strzelania, mieli za zadanie jak najszybsze pokonanie policyjnego toru przeszkód. Jest to już XXVI edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Od kilkunastu lat podlascy policjanci prezentują bardzo wysoki poziom na arenie ogólnokrajowej. Mamy nadzieję, że dwie najlepsze pary patrolowe wyłonione w dzisiejszych zawodach, również w tym roku zajmą czołowe miejsca. Przekonamy się o tym już 10, 12 i 13 września podczas ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Już niebawem dowiemy się, kto zwyciężył tegoroczne wojewódzkie eliminacje do konkursów służby prewencyjnej i ruchu drogowego.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.

 

 • na zdjęciu funkcjonariusz składający meldunek zwrócony twarzą w kierunku przełożonego
 • policjanci stojący na uroczystym rozpoczęciu turniejów
 • policjanci ustawieni w dwuszeregu na trawniku
 • policjanci ruchu drogowego
 • na pierwszym planie policjanci stojący w szeregu, na drugim planie funkcjonariusz przemawiający do policjantów
 • policjanci stojący w dwuszeregu
 • policjanci stojący tyłem, na koszulkach napisy POLICJA
 • Kilkunastu policjantów pisze test wiedzy ogólnej
 • policjant podczas strzelania w rękach trzyma pistolet
 • policjant podczas wykonywania strzelania z postawy klęczącej
 • policjanci przy tarczy oceniają strzelanie
 • trzech policjantów na strzelnicy
 • policjant stoi przed równoważnia po równoważni idzie pies
 • policjant stoi przed ambona, na która wszedł pies
 • pies wchodzi po schodach na ambonę, w dole policjant
 • pies na równoważni
 • policjant na motocyklu wjeżdża na równoważnię
 • policjant na motocyklu jedzie po równoważni
 • policjanci na motocyklach
 • policjant na motocyklu
 • policjant w mundurze stoi przy samochodzie policji
 • policjant z notesem w ręku, w drugim planie pojazd policji
 • policjant kieruje ruchem
 • policjant kieruje ruchem
 • policjant kieruje ruchem

Opis filmu: policjant jadący motocyklem służbowym, pokonujący jedną z przeszkód na torze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.58 MB)

Opis filmu: policjant pokonujący tor przeszkód policyjnym radiowozem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.93 MB)

Opis filmu: policjant ruchu drogowego, który stoi na środku skrzyżowania i kieruje ruchem. Przez skrzyżowanie przejeżdżają samochody, zgodnie z komendami wydawanymi przez policjanta

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.48 MB)

Opis filmu: policjantka oddająca strzały do powieszonej na odległości tarczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.1 MB)