Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znamy najlepszy policyjny patrol rowerowy 2019 roku

Data publikacji 07.06.2019

Dzisiaj w Supraślu zakończyły się dwudniowe II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w składzie sierż. szt. Krzysztof Winkowski i sierż. Jerzy Monterian. Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów dokonali m.in. Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Piotr Kulesza, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Po dwudniowej sportowej rywalizacji zakończyły się II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Supraślu przy wsparciu organizacyjnym Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Łomży oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Na zasadach honorowego uczestnictwa po raz pierwszy wzięli udział również przedstawiciele Policji z Ukrainy oraz Estonii. Wśród startujących byli ponadto obecni policjanci z V białostockiego okręgu Policji Państwowej. W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku nadkomisarz Maciej Zakrzewski, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, jak i Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepszymi policyjnymi patrolami rowerowymi 2019 roku okazały się reprezentacje:

I miejsce - KWP w Krakowie, patrol w składzie: sierż. szt. Krzysztof Winkowski i sierż. Jerzy Monterian

 

 • Zwycięzcy konkursu rowerowego udzielają wywiadu radiu Białystok.

 

II miejsce - KWP w Białymstoku, patrol w składzie: sierż. Adrian Czerech i st. post. Karol Szadowski

 

 • Policjanci z Białegostoku pozują do zdjęcia z pucharem.

 

III miejsce - KWP w Szczecinie, patrol w składzie: st. sierż. Adam Wolant i sierż. Denis Tomala

 

 • Policjanci ze Szczecina pozują do zdjęcia razem z pucharem.

 

Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Również Komendant Główny Policji ufundował nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej”.

Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektor Daniela Kołnierowicza. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Burmistrza  Supraśla Radosława Dobrowolskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

Podczas dzisiejszej uroczystości ogłoszono również zwycięzców wojewódzkich eliminacji do ogólnopolskich zawodów policjantów pionu prewencji.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć znajdziesz tu www.facebook.com/PodlaskaPolicja

 • Najlepsi policjanci stoją na podium trzymając puchary.
 • Najlepsi policjanci stoją razem z komendantem wojewódzkim i kapelanem policji.
 • Policjanci z Białegostoku stoją z pucharem.
 • Policjanci ze Szczecina stoją na podium na trzecim miejscu.
 • Policjanci stoją na podium, unoszą puchary do góry. Wraz z nimi stoi komendant wojewódzki policji i burmistrz Supraśla.
 • Sędzia główny gratuluje koordynatorom zawodów.
 • Policjanci z Ukrainy pozują do zdjęcia razem z komendantem.
 • Policjanci uczestniczący w zawodach stoją w szeregu.
 • Policjanci uczestniczący w zawodach pozują do zdjęcia razem z komendantem, burmistrzem i grupą rekonstrukcyjną.
Powrót na górę strony