„TRZEŹWY PORANEK” NA PODLASIU - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„TRZEŹWY PORANEK” NA PODLASIU

Data publikacji 10.06.2019

Podlascy policjanci ponownie przeprowadzili na terenie województwa działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali podczas akcji 6419 kierowców. Okazało się, że 57 z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz osoby za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dziś, 94 policjantów ruchu drogowego, na terenie całego województwa podlaskiego, przeprowadziło działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W trakcie akcji trwającej od 4.30 do 8.00 funkcjonariusze zbadali trzeźwość 6419 kierowców. Niestety okazało się, że wśród nich znalazło się 57 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec Krakowa. Tuż przed godziną 7 hajnowscy policjanci zatrzymali do kontroli toyotę. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Brakiem wyobraźni wykazała się również 45-latka, która w centrum Białegostoku prowadziła skodę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Wpadła w ręce białostockich policjantów o godzinie 6.30. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców zajmie się sąd.

  • policjantka na ulicy przy samochodzie
  • policjant podczas kontroli pojazdu
  • policjant podczas kontroli pojazdu
  • policjant podczas kontroli pojazdu
  • policjantka przy samochodzie
  • policjanci kontrolują kierowców