„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Ogrodniczkach - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Ogrodniczkach

Data publikacji 24.06.2019

Podlascy policjanci uczestniczyli w Pikniku Militarnym w Ogrodniczkach, gdzie promowali ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policyjni "wodniacy" rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, a funkcjonariusze ruchu drogowego zachęcali dorosłych do skorzystania z symulatora zderzeń, który w sposób praktyczny pozwala sprawdzić jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Mońkach uczestniczyli w sobotnim Pikniku Militarnym w Ogrodniczkach. Dużą atrakcją, głównie dla najmłodszych uczestników imprezy była prezentacja policyjnej łodzi, która wykorzystywana jest do pełnienia służby na rzece Biebrza w powiecie monieckim. Mundurowi z monieckiego patrolu wodnego opowiadali dzieciom, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia łodzi, a najmłodsi odpowiadali policjantom na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Na pikniku nie zabrakło również policjantów "drogówki", którzy zaprezentowali symulator zdarzeń. Ma to na celu uświadomienie kierowcom oraz pasażerom konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją był policyjny motor, przy którym zarówno dzieci, jak i dorośli robili pamiątkowe zdjęcia.

Takie plenerowe przedsięwzięcia wpisują się  w akcję informacyjno – edukacyjną pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa m.in. w czasie wakacji. 

  • Policjanci prezentują dzieciom policyjną łódź patrolową.
  • Policjanci prezentują pokaz sprzętu służbowego na pikiniku militarnym.
  • Policjanci prezentują dzieciom łódź patrolową.
  • Policjantka ruchu drogowego prezentuje symulator zdarzeń.
  • Policjantka prezentuje symulator zdarzeń.
  • Policjant przemawia przez mikrofon.