PAMIĘTAMY - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PAMIĘTAMY

Data publikacji 07.05.2020

5 lat temu dwaj policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji wracając z realizacji zginęli w wypadku drogowym w okolicach Zambrowa. Mł. insp. Krzysztof Tumiel miał 35 lat, asp. sztab. Cezary Mokrzewski miał 38 lat. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

Młodszy inspektor Krzysztof Tumiel (ur. 1980 r. – zm. 2015 r.) służbę w Policji rozpoczął w 1999 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Od 2007 roku związany był z Zarządem w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. W chwili wypadku pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji. Był policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym i zaangażowanym w realizację zadań służbowych. Dał się poznać także jako pomocny kolega i oddany przyjaciel, na którego zawsze można było liczyć.

Aspirant sztabowy Cezary Mokrzewski  (ur. 1977 r. – zm. 2015 r.) w Policji pracował od 2003 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji w Łapach Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, następnie pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, aż do 2013 roku kiedy to został specjalistą wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Był policjantem bardzo sumiennym i pracowitym. Posiadał ogromne doświadczenie w pracy operacyjnej, którym chętnie dzielił się z kolegami, wspierając ich w trakcie zwalczania zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się głównie obrotem narkotykami czy przemytem nielegalnej broni.            

7 maja 2015 roku policjanci CBŚP wracali z realizacji, konwojując zatrzymanego. W miejscowości Pęsy-Lipno gm. Zambrów, kierowca samochodu ciężarowego doprowadził do zderzenia czołowego z radiowozem, powodując tragiczny wypadek, w którym zginęli dwaj policjanci.  

Cześć Ich Pamięci!

(CBŚP)