70 gramów narkotyków zabezpieczyli policjanci z białostockiego oddziału prewencji
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali troje mieszkańców miasta podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 70 gramów narkotyków oraz gotówkę w kwocie niemal 13 tysięcy złotych.
Na jednej z ulic Białegostoku mundurowi zatrzymali do kontroli BMW. Już na początku rozmowy 20 - latek przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Informacje tą potwierdziło sprawdzenie w policyjnych systemach. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy nim kilka woreczków strunowych z białym proszkiem oraz zielonym suszem. Wstępne badanie wykazało, że były to mefedron i amfetamina o łącznej wadze 10 gramów. Mężczyzna przyznał również, że w ostatnich dniach zażywał narkotyki. Badanie narkotesterem potwierdziło obecność amfetaminy w jego organizmie. Podczas interwencji do kontrolowanego 20 - latka podeszła para. Funkcjonariusze sprawdzili również ich pojazd. W schowku pomiędzy siedzeniami znaleźli saszetkę z woreczkami strunowymi zawierającymi biały kryształ oraz zielony susz. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana o łącznej wadze blisko 60 gramów. Mundurowi znależli także torebkę należącą do 28 - latki, w której znajdował się mefedron. 27 - latek miał przy sobie również blisko 10 tysięcy złotych, natomiast kobieta niemal 3 tysiące złotych. Cała trójka została zatrzymana. 27 - latek i 28 - latka usłyszeli zarzut wprowadzania znacznej ilości środków odurzających do obrotu, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast 20 - latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wyniki badań krwi zdecydują czy odpowie również za kierowanie pod wpływem środków odurzających.